Leapșa #20

Petru că ați vrut să știți mai multe…

A
Age: 15 (hai că nu mai sunt decât 9 zile)
Allergic: La proști.
Animals: de mâncare? ăăă găină, porc, vițel… aaa, din alea pe care le mângâi… zi mă așa… pisica.
Actors: Matt Bomer.

B
Birthday / Birthplace: 25.09.1997, Brașov.
Best friends: Alessa și Andrex
Body part on opposite sex: Moaca.
        Best feeling in the world: Hmm… să le dovedești celorlalți că poți face ceva ce ei au crezut imposibil.
Best weather: Sunny
Been on stage: Nu.
Believe in yourself: Da.
Believe in life on other planets: Da.
Believe in miracles: Nu… trebuie să fii prea norocos să ai parte de unul.
Believe in Satan: Până să văd ce răspuns a dat Ştefan, aş fi zis „da”, însă răspunsul lui e mult mai logic şi mai convingător: „Satan e o invenție a oamenilor, prea cinici și prea lași pentru a recunoaște că ei au greșit, așa că au inventat un țap ispășitor”.
Believe in Santa: Da, bineînțeles, ne întâlnim duminica la cafea.
Believe in ghosts/sprits: Hmm… da.
Believe in Evolution: Da.

C
Candy: Ce-i cu ele? Aaaa, dacă-mi plac… logic.
Color: Albastru.
Chocolate / Vanilla: Ciocolată
Chinese / Mexican: Ăăăă… Batman.
Cake or pie:


Countries to visit: Dacă aș putea le-aș vizita pe toate.

D
Day or Night: Noaptea.
Danced: Like fuck.

E

Eyes: Blue.

F
First crush: pfuiii… aveam 7 ani:))
Full name: Palaș Ștefania Miruna
First thought wakind up: ”tu-i mama măsii, iar am uitat să scot Let the bodies hit the floor de la soneria de alarmă”
Food: Pizza.

 Fruits: Hate almost all of em.

G
Gratest fear: Șerpii.
Giver or taker: Taker.
Good luck charms: Pentagrama pe care o port mereu în momentele importante.
H
Hair Color: Șaten
Height: 1.62
Happy: Da.
How do you want to die: screaming. Serios… aș vrea să mor împăcată
Hate: Pfuu… jumătate dintre persoanele pe care le cunosc.

I
Ice cream: La orice oră din zi şi din noapte.
Instrument: Chitara acustică.

        J
Jewelry: aici ce vrei să zic? eh… răspuns unversal da.

K
Kids: Cred că-s singura persoană care nu-i suferă.
Keep a journal: Nu.

L
Love: Hai mă lași cu hipioții tai? 
Letter: M.
Love at first sight: Vezi să nu.

M
Movie: Push.

Marriage: Auăleu… nu, nu am de gând să mă nenorocesc.
McD or KFC: Copilul din mine urlă McD.

N
Number of piercings: 0
Number: 5
Nickname: Să încep? Bichon, mirunica, mă-ta, nelu, nelu cățelu mai bine întrebați-o pe Andrex… le știe ea pe tăte.

O
One wish: Să pot opri timpul
P
Place you’d like to live: London

      Pepsi / Coke: –
Q
Questionnaries: pro.

R
Reason to cry: pai eu plâng și de la melodii, așa că…
Roll your tongue in a circle? ???da fuq???

S
Song:


Shoe size: 38
Slept outside: Da
Sing well: sing like fuck
Scientists need to invent: serul care-ți bagă cunoștințele în scăfârlie

T
Time for bed: 00:00
Thunderstorms: Love em.

U
Understanding: Eu pe alţii da. Culmea, nimeni pe mine.

V
Vegetable you hate: All.
Vegetables you love: –

W
Weakness: Dar ce-s proastă s-o zic?
When you grow up: vedem noi…
Where do we go when we die: Purgatoriu.
Walk with a book on your head: Da. Și cu două.

X
X-rays: Ce să fac eu cu ele?

Y
Year it is now: 2012.

Z
Zoo animal: Leii.
Zodial sign: Balanță. …And justice for all.

Anunțuri

11 răspunsuri to “Leapșa #20”

  1. :))foarte tare leapsa

  2. pentagrama? aia nu-i satanista?

    • Nu, draga mea nu-i satanistă. O pentagramă este o stea cu cinci colțuri desenată cu ajutorul a cinci linii drepte. Cuvântul provine din limba greacă, unde πεντάγραμμον (pentagrammon), înseamnă „cu cinci linii”.
      Pentagrama în sine este antică, dar semnificațiile adânci pe care noi le știm sunt destul de recente. Așa după cum veți citi a fost folosită în multe moduri și semnificațiile s-au modificat radical.
      Prima folosire a pentagramei a fost descoperit de istorici în jurul anului 3500 î.Hr. într-un oraș numit Ur, în vechea Mesopotamie. Au fost folosite ca ornamente pentru oale și sunt legate de prima creere a limbii vorbite.
      Mai târziu, pentagrama a fost folosită ca semn de roialitate, tot de aceeași Mesopotamie. Apoi a reprezentat Puterea Imperială, care a ajuns în cele patru colțuri ale lumii.
      Pentagrama, de obicei cu un cap de țap este folosită de Sataniști (mai mult LaVeyenii), dar și de veneratorii diavolului, care au un stil de viață total diferit.
      În esență, pentagrama este un simbol religios păgân. În zilele noastre, termenul „păgân” a devenit aproape sinonim cu divinizarea diavolului – o eroare gravă. Cuvântul provine, de fapt, din latinescul paganus, care înseamnă locuitor al zonelor rurale. „Păgânii” erau, de fapt, țăranii needucați, care practicau vechea religie întâlnită la țară: a venerării naturii. Atât de mare era teama Bisericii de cei care locuiau în villes (fr. – oraș; casă de la țară), încât banalul termen „sătean” – vilain – a ajuns să definească un suflet păcătos.

  3. Satanista, pe naiba.

  4. Uita-te la SPN episodul doi sau trei si o sa vezi ca nu e satanista.

  5. Logic ca eu iti stiu toate poreclele; un artist isi cunoaste operele, iar la faza cu viitoru ce pot sa zic…YOLO, Mirunico.

  6. Foarte tare! > <
    Pot sa o preiau si eu? :o3

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: